Jdi na obsah Jdi na menu
 


Garfield tv

5. 2. 2014
Garfield
(69 hlasů)
97%
přihlaš se a hodnoť
Žánr
Animovaný, Rodinný, Komedie
Vznik
1978 USA
Autor
Jim Davis
Délka
Obrovské množství stripů, dva hrané filmy, animovaný seriál
Garfield je populární komiks, který vznikl rukou Jima Davise, který komiks vydává pravidelně od 19. června 1978.
Hlavní Postavy


Garfield, který sní vše možné co je k snědku, ale nejraději má přeci jen lasagne. Dále také napadá pošťáky, šikanuje Odieho a Nermala, spí, napadne vše co se přiblíží k jeho misce a velmi málokdy je spokojen.

Hloupý pes Odie, který neustále slintá na vše co je kolem něho a je terčem Garfieldovy šikany.

A poslední z trojice, je jejich majitel, ženami neoblíbený Jon Arbuckle, který se marně snaží sbalit doktorku Liz, která ho ale vždy setře. Jon se také často pokusí dát Garfieldovi dietu, ale každý pokus je marný.
Vedlejší Postavy


Nermal - Malé koťátko, které čas od času zajde ke Garfieldovi na návštěvu, čímž Garfielda pořádně naštve. Každá návštěva většinou končí násilným vypuzením Nermala z domu.

Arlena - Růžová kočka, která má s Garfieldem nezávislý vztah. Arlena jde nejlépe poznat podle její velké mezery mezi předními zuby. Garfield ale miluje více sebe, nežli ji a Arlenu to vytáčí.

Pooky - Garfieldův plyšový medvídek, kterého má snad jako jediného rád a občas se mu s něčím svěří, či díky němu ukradne Jonovi jídlo.
Díla


Původně Garfield vycházel jako tří okénkové stripy v novinách. Mezi fanoušky byl ale natolik populární, že se začaly vydávat i komiksové černobílé knížky sebraných stripů. Nově začaly vycházet i barevné knížky, které obsahují dvě knihy sebraných stripů, nově i s barvami.

Garfield se ale také dočkal filmového zpracování, které má i jedno pokračování. Jona si zahrál Breckin Meyer, Liz si zahrála Jennifer Love Hewitt a Garfielda v češtině daboval Vladimír Čech.
Dále vyšly ještě: Garfield Šokuje, Garfieldův festival zábavy a Garfield zvířecí jednotka zasahuje.

Garfield si získal milióny fanoušků po celém světě, přičemž stejně jako jeho komiksová vydání přibývají.


"Garfield a přátelé" - v originále "Garfield And Friends" - je televizní seriál uvádějící Garfielda z trochu jiného pohledu, než jak ho ukazují kreslené komixy.
Této animované řady se účastní nejen Garfield sám, ale také několik "kolegů" z kreslených komixů. Jedním z nich je Garfieldův nešťastný vlastník Jon, dále pak Garfieldův hloupý a přesto věrný přítel Odie, Garfieldova přítelkyně Arlena a Nermal - kotě, které o sobě prohlásilo, že je "nejkouzelnější kotě na světě".
V seriálu má však Garfield mnoho dalších "přátel", kteří s ním v kreslených proužkových komixech nevystupují. Žijí v místě nazvaném U.S.Farma, dělají vždycky neplechu, ale mají skoro vždycky důležité zprávy o tom jak být dobrý přítel a dobrý soused.